OPENS 2019: potpisani ugovori za realizaciju trogodišnjih projekata

Potpisivanje ugovora između Omladinskog saveza udruženja „Novi Sad Omladinska prestonica Evrope-OPENS 2019“ i predstavnika omladinskih organizacija koje će u toku naredne tri godine sprovoditi programske aktivnosti za mlade u susret godini titule obavljeno je 5. marta u zgradi Rektorata Univerziteta u Novom Sadu.

Udruženje Remiks jedno je od 44 omladinske organizacije koje će sprovoditi projekat i time doprineti  ispunjavanja ciljeva iz OPENS aplikacije i to u oblasti “Slavljenje energije mladih ljudi”.

Cilj projekta je promovisanje raznovrsnosti Novog Sada i njegove kulturne i turističke ponude među mladima iz Novog Sada, Srbije i regiona kroz objavljivanje priča ljudi koji ga posećuju ili su se u Novi Sad doselili privremeno ili za stalno.

Projekat “Najlepše priče o Novom Sadu” trajaće od 1. aprila 2018. do 31.12.2020. godine. Predviđeno je da se tokom narednog perioda održi obuka za 10 novinara saradnika i do kraja 2020. prikupi 55 priča o Novom Sadu koje će biti objavljene na sajtu www.remixpress.com.

Na svečanosti povodom potpisivanja ugovora, osim predstavnika organizacija i tima OPENS 2019, bili su prisutni gradonačelnik Novog Sada- Miloš Vučević, pokrajinski sekretar za sport i omladinu -Vladimir Batez, član Gradskog veća za sport i omladinu – Ognjen Cvjetićanin, rektor Univerziteta prof. dr Dušan Nikolić.

Foto: Dnevnik,rs/R.Hadžić