Poziv mladima za besplatnu radionicu “Model virtuelnog socijalnog preduzeća po metodologiji TriP”

Udruženje Biznisnova – Centar za proaktivno poslovanje iz Novog Sada u partnerstvu sa Udruženjem Remiks iz Novog Sada od 8. do 10. februara 2023. godine u Američkom kutku (Kej žrtava racije 2b, Novi Sad) organizuje radionicu „Model virtuelnog socijalnog preduzeća po metodologiji TriP“.

Cilj radionice je da se učesnici/ce na inovativan način provedu kroz iskustvo stvaranja i razvoja društvenog, odnosno socijalnog preduzeća. „TriP“ je društvena igra koju je razvio Centar za društveno odgovorno preduzetništvo (CDOP), a koja vodi igrače kroz različite faze i situacije pri vođenju socijalnog preduzeća i upoznaje sa osnovama društvenog poslovanja

Prednost za učešće u radionici imaju polaznici obuke „Kako postati socijalni preduzetnik“, ali se ohrabruju svi koje ova tema posebna zanima da se prijave.

Radionica, koju vodi Dragana Tomić Pilipović, jedna od idejnih tvoraca igre „TriP“, traje tri dana, a ovo je agenda virtuelnog kursa preduzetništva koji na inovativan način simulira rad socijalnog preduzeća:

I dan, sreda 8.2.2023.

16.30 – 17.00 Otvaranje treninga i upoznavanje učesnika

17.00 – 17.30 Kako prepoznati socijalno preduzetništvo

17.30 – 18.00 Praktična vežba

18.00 – 18.30 Zatvaranje prvog dana, pitanja i odgovori

II dan, četvrtak 9.2.2023.

16.30 – 17.00 Predstavljanje i uvođenje u društvenu igru TriP

17.00 – 18.00 Faza I: Kako pretvoriti ideju u svoj Biznis

18.00 – 19.00 Faza II Kako razvijati svoj Biznis

19.00 – 19.30 Zatvaranje drugog dana, pitanja i odgovori

III dan, petak 10.2.2023.

16.30 – 17.00 Čemu nas je naučila društvena igra TriP o socijalnom preduzetništvu

17.00 – 18.00 Kako to primeniti u praksi: primer Rural HUBa

18.00 – 18.30 Zatvaranje treninga, pitanja i odgovori

Broj učesnika je ograničen. Radionica je besplatna, a zainteresovani/-e za radionicu treba da se prijave putem online formulara najkasnije do 6. februara 2023. godine.

Selekcija učesnika/-ca obuke će se izvršiti najkasnije do 7. februara, a izabrani/-e će biti obavešteni putem maila.

Radionica se realizuje u okviru projekta “Jaki mladi preduzetnici”, inicijative koja je deo „Regionalnog programa lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu 2 (ReLOaD2)“ koji finansira Evropska unija (EU), a sprovodi Program Ujedinjenih nacija za razvoj (UNDP).