Uspešno završena dvodnevna obuka za novinare saradnike

U prostorijama OK kluba u Novom Sadu održana je dvodnevna obuka mladih novinara saradnika koji će biti angažovani na prikupljanju najlepših priča o Novom Sadu tokom naredne tri godine.

Obuku je vodila Sanja Kljajić, diplomirana novinarka.

U prijatnom okruženju OK kluba na SPENS-u i dinačnoj i radnoj atmosferi mladi su tokom 19. i 20. maja naučili osnove medijske pismenosti, a neki su unapredili već postojeća znanja s obzirom na to da je među njima bilo i studentkinja žurnalistike.

„Najlepše priče o Novom Sadu“ je trogodišnji projekat kojim se ostvaruju ciljevi iz oblasti „Slavljenje energije mladih ljudi“ koja je deo projekta „Novi Sad – Evropska prestonica mladih 2019 (OPENS2019)“.

Cilj projekta je promovisanje raznovrsnosti Novog Sada i njegove kulturne i turističke ponude među mladima iz Novog Sada, Srbije i regiona kroz objavljivanje priča ljudi koji ga posećuju ili su se u Novi Sad doselili privremeno ili za stalno.